Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czy taka myjka się nada

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez ovi
    No serio. Kiedyś przywaliłem przy cofaniu w śmietnik. Lakier nie odpadł. Nie popękał. Ale później pojechałem na myjkę i jakie było moje zdziwienie gdy ciśnienie wody zaczęło odrywać z górnej części zderzaka 0,5 cm płatki lakieru. Właśnie w tym miejscu gdzie uderzyłem.
    no jak przywaliłeś 160bar na pęknięty lakier to trudno żeby nie odpadł.........na nieuszkodzony lakier można spokojnie myjkami 120-140 bar śmigać, większego ciśnienia bym się obawiał, ale nie potrafię wytłumaczyć dlaczego

    Komentarz


    • #27
      200 nic nie robi - sprawdzone empirycznie niejednokrotnie
      Myjka cisnieniowa nie niszczy lakieru.
      Porazajacy dzwiek podwojnie doladowanego V8

      Komentarz


      • #28
        Mylicie się wszyscy, którzy myślicie, że na myjniach samoobsługowych jest duże ciśnienie. Otóż jest ono ograniczane do ok. 100-110 MPa. Oczywiście jest większy wydatek wody.

        Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
        Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
        Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

        Komentarz


        • #29
          Proszę o pomoc w zakupie myjki wysokociśnieniowej

          myjka bedzie używana sporadycznie tzn do mycia samochodów 2 osobowe powiedzmy raz na 2 tygodnie plus umycie kostki kolo domu raz w roku

          ma to byc myjka nisko budżetowa
          po przeszukaniu allegro znalazłem takie propozycje

          Link

          Link
          skłaniałbym sie do takiej
          Link

          powiedzcie czy warto dopłacić i wziąść taką z dyszą vario

          ewentualnie u mnie w catroramie jest black decker za 399 model 1700

          LINKI POPRAWIONE

          Komentarz


          • #30
            Linki nie wchodza.
            Sprzedam nowe sprezyny Lesjofors O1 tył

            Jeżdżę w blasku
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...339092#1339092

            Komentarz


            • #31
              Zamieszczone przez zsolpyw
              Linki nie wchodza.
              To jest kopia postu z innego wątku który został zamknięty przez moda, co by bałagan sie nie robił i dobrze

              mati8201,

              Myjki wymienione przez Ciebie są to najprostsze modele na pompie kompozytowej (moze K3,80) ma AL) do mycia samochodu roweru kosiarki nadają sie do mycia 200m2 kostki przed domem czy elwacji budynku juz nie bardzo bo nie lubią długotrwałej pracy. Jak zależy Ci na akcesoriach pianownicy PA czy jakiejś szczotce to warto inwestować w Vario i Karchera oni maja tego najwięcej, natomiast jak to ma być tylko myjka wysokoćiśnieniowa to nie pchał bym sie w Karchera bo płacisz ze 30% za znaczek
              http://carsdetailing.blogspot.com/

              Komentarz


              • #32
                wiem ze karcher to znaczek ale czesci w razie czego mozna dokupic a jak kupie black decker to z czesciami lipa to jaki waszym zdaniem byłby najlepszym wyborem z tych co podałem sa juz nowe linki

                Komentarz


                • #33
                  mati8201, jakie części te myjni jak się zepsują to kosz i kupujesz nową, na tym to polega. Za część zapłacisz 60% nowej.
                  Za tą kwotę to są jednorazówki.

                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=70046

                  Komentarz


                  • #34
                    takich myjek jak wymieniłeś się nie naprawia, tylko ida do kosza. Luknij sobie na myjki Niflisk wiele osób je kupuje i nie narzekają Link ostatnio w castoramie był fajny zestaw w dobrych pieniądzach, na gwarancji oddajesz i dostajesz nową
                    Mastershine - Auto Detailing Studio

                    Komentarz


                    • #35
                      Prosze o radę która z tych bedzie najlepsza wiem, że sa to najprostsze myjki

                      ma służyć do mycia dwóch samochodow osobowych + raz na rok ok 20m2 kostki i może jeszcze cos okazyjnie dojdzie

                      mycie samochodu chcialbym wykonywac za pomoca piany aktywnej
                      zastanawialem sie jeszcze nad black decker ale wszyscy pisza ze nie robi piany

                      Link

                      Link

                      Link

                      Komentarz


                      • #36
                        O Karcherach się nie wypowiem, bo nie używałem, ale ze swej strony mogę polecić Nilfiska (akurat posiadam wersję C 120). Do mycia autek nadaje się bardzo dobrze.
                        Z tego co widziałem, to do wszystkich będzie ta sama uwaga - dodawana pianownica od razu do kosza - lepsze efekty miewałem z ręczniaka. Jednakże po podłączeniu pianownicy PA (do Nilfiska ok 180 zł z przesyłką) efekt piorunujący - piana gęsta jak śnieg.

                        Do zestawu brakuje jedynie podgrzewacza wody i eja
                        Pozdrawiam
                        Wodan

                        Szkodnik: O1 1.9 TDI AXR kombi

                        Komentarz


                        • #37
                          Zamieszczone przez wodan
                          Jednakże po podłączeniu pianownicy PA
                          Ja bym się skupił właśnie na tym do której się da podłączyć tą pianownicę a nie czy to bedzie Nifilsk B&D czy jeszcze co innego

                          Do moje sie niestety nie da i ubolewam nad tym a przerabianie, kombinowanie to juz nie bedze tak działało jak oryginał
                          http://carsdetailing.blogspot.com/

                          Komentarz


                          • #38
                            Używa ktoś z Was myjki Karcher K7 ???
                            Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                            http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                            Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                            Komentarz


                            • #39
                              Zamieszczone przez Rosomak
                              Używa ktoś z Was myjki Karcher K7 ???

                              Bardzo porządny sprzęt, polecam
                              http://carsdetailing.blogspot.com/

                              Komentarz


                              • #40
                                Szczerze nie kupiłbym Karchera z powodu ceny...chcialem kupic myjke i przegladalem temat od gory do dolu...kupisz K7 do czego do mycia auta?
                                Ja kupilem Lavor'a, aluminiowa pompa dobry przeplyw wody bo to jeden z wyznacznikow tak jak aluminiowa pompa, akcesoria sa dostepne jakie chcesz, ja w zestawie dostalem koncowke patio plus waz do rynien i pianownice LS3 czyli jak PA i przeplyw ponad 500L i zaplacilem690zl jak dobrze pamietam

                                Komentarz


                                • #41
                                  K7 polecam. Jak możesz to weź ze zwijaczem do węża.
                                  Ja kupiłem jeszcze zmiękczacz do wody i problem białych plam się skończył.
                                  Pozdrawiam
                                  Marcin

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Zeby nie bylo plam wystarczy kupic recznik do osuszania i jest po klopocie
                                    Jak dla mnie karcher to przeplacanie

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Zamieszczone przez Enriquez
                                      K7 polecam. Jak możesz to weź ze zwijaczem do węża.
                                      Ja kupiłem jeszcze zmiękczacz do wody i problem białych plam się skończył.
                                      Dokładnie taki chcę kupić tj Karcher K7 Premium podejrzewam że poniżej 1600zł dam radę...
                                      Jaki to masz środek do zmiękczania wody???
                                      Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                      http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                      Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Zamieszczone przez MixerGDA
                                        Zeby nie bylo plam wystarczy kupic recznik do osuszania i jest po klopocie
                                        To takie samo porównaie jakbyś powiedział, że do jeżdżenia wystarczy rower. Też można, tylko po co?
                                        Pozdrawiam
                                        Marcin

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Zamieszczone przez MixerGDA
                                          Szczerze nie kupiłbym Karchera z powodu ceny...chcialem kupic myjke i przegladalem temat od gory do dolu...kupisz K7 do czego do mycia auta?
                                          Ja kupilem Lavor'a, aluminiowa pompa dobry przeplyw wody bo to jeden z wyznacznikow tak jak aluminiowa pompa, akcesoria sa dostepne jakie chcesz, ja w zestawie dostalem koncowke patio plus waz do rynien i pianownice LS3 czyli jak PA i przeplyw ponad 500L i zaplacilem690zl jak dobrze pamietam
                                          _________________
                                          Widzisz kolego ta cena nie bierze sie z powietrza... sam przepływ to jeszcze nie wszystko... wg strony Link. Lavor taki czy inny ma ciśnienie około 150barów, nie używałem lavora ale mam w domu innego chińczyka co ma teoretycznie 150 barów i 400l/h, te 150 barów jest takie że po myciu samochodu szamponem można sobie ręce opłukać z piany też pompa alu itd... natomiast jak nieopacznie strzeliłem sobie w palce z K7demki to naskórek zdjęło bolało ze 2 tyg... a też ma niby 160 barów wiec...
                                          Jak syn (3,5roku) pomaga tacie myć auto to z chińczyka leje gdzie chce, jak wali z K7 to nie może lancy utrzymać a zaraz po włączeniu robi dwa kroki w tył

                                          Co do K7 jeszcze, tak wersja z bębnem jest bardo wygodna bo sie ten wąż nie plącze itd... ogólnie fajna maszyna bardzo trwała i do użytku domowego w 100% wystarczająca
                                          http://carsdetailing.blogspot.com/

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Ja mogę polecić myjkę karcher K5.700 nie wiem czy ona jest jeszcze dostępna w ofercie. Była kupiona u znajomego w firmie jakieś 3 lata temu i na początku jak opowiadał tłukła co 2-3 dni po 5-6 aut pod rząd, później wiadomo zachwyt minął i już firmowo pracowała nieco mniej ale za to ciągle bywa często "wypożyczana" do użytku prywatnego (auta, elewacje, podjazdy, dachy, dywany) przez około 3 lata była w sumie, że tak powiem "średnio-mocno" eksploatowana. Nadal działa jakby co, także do użytku domowego to myślę, że sprzęt na lata.
                                            ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                                            Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                                            Spalanie - Motostat.pl
                                            Spalanie - Motostat.pl

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              ja mogę polecic karcher z serii k7 oraz polecam także karcher hd 5 używam doją rade bardzo fajnie

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Zamieszczone przez Magik Zobacz wpis
                                                ja mogę polecic karcher z serii k7 oraz polecam także karcher hd 5 używam doją rade bardzo fajnie
                                                Jedna i druga bardzo dobra niestety K7 nawet w promocji to około 1500zl, o hd nie wspomnę ...
                                                Wadą HD ( nie wiem jak jest obecnie ja mam taka z przed kilku lat ) jest ten system nakręcania jak ktoś używa samej myjki ok ale montowanie i demontowanie lancy-pianownicy PA - lancy jest uciążliwe w niższych seriach K... jest to lepiej rozwiązane. Podobno można to przerobić kupując jakąś przejściówkę ale za mało używam HD żeby zgłębiać temat
                                                http://carsdetailing.blogspot.com/

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  Just a moment...

                                                  Co myślicie o takiej myjce... miała by mi służyć tylko i wyłącznie do własnego użytku. Głównie mycie auta.
                                                  Champ20ns!

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Zapewne lepiej jak woda z węża ale mam Agrome o podobnych parametrach i tej tylej części ciała nie urywa jak to mówią
                                                    Pianownica na zdjęciu nie nadaje sie do niczego, czy da sie zamontowac inną nie wiem nie do każdej myjki się da, 85barów to nie jest duże ciśnienie jak na myjki dobre urządzenia mają ponad 100 a b. dobre cos koło 130 i więcej. 6cio metrowy wąż troche jest za krótki do mycia auta ja w swojej agromie przedłużałem, pewnie da sie pójść przestawić maszyne i myć dalej ale to nie o to chodzi z wiadra kubeczkiem też da sie umyć. Jak kupować to coś co ma rece i nogi a nie kupic cokolwiek bo tanie a potem sie człowiek wkurza bo tego sie nie da a tego sie nie poprawi, ale to jest moje zdanie, każdy ma swoje. Od jutra jest w obi promocja na K5 wg mnie super cena za bardzo dobry sprzęt
                                                    http://carsdetailing.blogspot.com/

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X